Zaloguj

'Jezus skazany na śmierć' XIX wiek, KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-10-21
Numer aukcji:7610406165
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 920 zł

Stacja I Drogi Krzyżowej

"Pan Jezus skazany na śmierć"

Autentyczna płaskorzeźba nierozpoznanego, dziewiętnastowiecznego artysty przedstawiająca scenę Drogi Krzyżowej Chrystusa (stacja I) - Pan Jezus skazany na śmierć. W kompozycji zbliżonej do kwadratu po prawej stronie na tronie z dekoracyjnym gryfem zasiada Poncjusz Piłat wydający wyrok na Jezusa. Na oparciu siedziska Piłata widnieją litery "SPQR" co oznacza "Senatus Populusque Romanus", czyli senat i lud rzymski. Dłonią wskazuje na Chrystusa stojącego w towarzystwie strażników.

Technika: drewno lipowe polichromowane. Czas powstania: koniec XIX wieku.

Wymiary: 49 x 43 x 4 cm. Stan zachowania: dobry (naturalne dla wieku oznaki czasu, dawne ślady po nieaktywnych drewnojadach). Praca posiada z tyłu haczyk do zawieszenia na ścianie.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT