Zaloguj

Marian KNOLL 'TATRY - Toporowy Staw' KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-10-22
Numer aukcji:7610452149
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 411 zł

Marian Knoll (XIX - XX w.)

"Tatry - Toporowy Staw"

Autentyczny, wystawiany w  Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych obraz autorstwa krakowskiego akwarelisty - Mariana Knolla, przedstawiający Toporowy Staw w Tatrach. W pionowej kompozycji artysta ukazał na pierwszym planie wysokie, smukłe sosny, rosnące przy brzegu. Pomiędzy drzewa rozciąga się widok na fragment zielonkawej tafli stawu na tle zamglonych masywów górskich.

Toporowy Staw (Wyżni i Niżni) to tatrzańskie jeziora położone w Dolinie Suchej Wody Gąsienicowej, znajdują się na obszarze objętym ścisłą ochroną i nie prowadzi do nich żaden znakowany szlak turystyczny. Oba stawy są obecnie w stanie zanikania, przekształcając się w torfowisko.

Technika: akwarela na papierze. Praca sygnowana i datowana w prawym, dolnym rogu: "M. Knoll | 1917" (sygnatura oryginalna). Na odwrocie nalepka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z opisem obrazu.

Wymiary: 36 x 31 cm, z ramą: 42 x 37 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w srebrną, przecieraną ramę z kremowym passe partout.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT