Zaloguj

R. OLBIŃSKI (ur.1943) 'Komplementy' KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-10-23
Numer aukcji:7610494949
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1186 zł

Rafał Olbiński (ur. 1943)

"Iluzoryczna specyfika losowych komplementów"

Autentyczna litografia autorstwa jednego z najsłynniejszych polskich artystów współczesnych - Rafała Olbińskiego, przedstawiająca surrealistyczną scenę. W kwadratowej kompozycji artysta ukazał fantastyczny labirynt zbudowany z samych kart w kolorze kier. W dwóch korytarzach labiryntu, nie mających ze sobą połączenia stoją dwie postaci - kobieta w czerwonej sukni i mężczyzna w niebieskim fraku.

Praca jest typowym przykładem twórczości Rafała Olbińskiego, który czerpiąc ze sztuki René Magritta, nagina rzeczywistość i w zwyczajną, realistyczną scenę wplata elementy surrealistyczne.

Technika: litografia barwna na papierze. Grafika sygnowana i numerowana ołówkiem poniżej kompozycji: "137/350 | Olbiński" (sygnatura oryginalna, autorska). Do pracy dołączony certyfikat autentyczności wystawiony przez galerię Qart.com.

Rafał Olbiński (ur. 1943) malarz, grafik o plakacista urodzony w Kielcach. W 1969 roku ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1981 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie wkrótce dał się poznać jako znakomity ilustrator i malarz. Od 1985 roku wykłada w Szkole Sztuk Pięknych w Nowym Jorku. Jego plakaty i ilustracje ukazują się regularnie na łamach czasopism Newsweek, Time, Business Week, New York Times, New Yorker. Jest twórcą licznych plakatów do przedstawień operowych. Artysta otrzymał za swoje ilustracje, plakaty i obrazy ponad 100 nagród. W 1994 roku zdobył w Paryżu międzynarodowego Oskara za Najbardziej Znaczący, Niezapomniany Plakat Świata Prix Savignac. W 1995 roku jego projekt został wybrany na plakat Nowy Jork stolicą świata przez jury pod przewodnictwem burmistrza Rudolfa Giulianiego. W 2002 roku zadebiutował w roli twórcy scenografii operowej do przedstawienia Don Giovanniego w Filadelfii. Obrazy Olbińskiego znajdują się w kolekcjach sztuki współczesnej w USA (Biblioteka Kongresu, Carnegie Foundation, Republic New York Corporation), a także w wielu prywatnych zbiorach w USA, Japonii, Niemczech, Szwajcarii i Australii.

Wymiary: 61 x 61 cm, z ramą: 79,5 x 78 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w prostą, czarną ramę.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT