Zaloguj

Marian NOWICKI (1904-1945) 'Zaloty' KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-10-24
Numer aukcji:7610517597
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 3250 zł

Marian Nowicki (1904 - po 1945)

"Zaloty przy studni"

Autentyczny obraz krakowskiego malarza, jednego z najzdolniejszych uczniów Wojciecha Kossaka - Mariana Nowickiego, przedstawiający zaloty przy studni. W horyzontalnej kompozycji artysta umieścił rodzajową scenę ukazującą wiejską dziewczynę rozmawiającą z żołnierzem przy studni. Mężczyzna w mundurze poi swoje konie - kasztana i siwka. Przygląda mu się roześmiana dziewczyna w czerwonej chuście na głowie. Tło dla sceny stanowi wiejski pejzaż z chatą krytą słomą o bielonych ścianach i bujną roślinnością.

Technika: olej na tekturze. Praca sygnowana i datowana w lewym, dolnym rogu: "Marian Nowicki | 1951" (sygnatura oryginalna, autorska).

Marian Nowicki (1904 - po 1945) malarz krakowski. Był uczniem Wojciecha Kossaka (od 1923 roku). W pracowni mistrza wykonywał podmalówki do jego dzieł. W latach 1931-1935 studiował (jako student zwyczajny) w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Władysława Jarockiego, Ignacego Pieńkowskiego i Józefa Mehoffera. W swojej twórczości sięgał głównie po technikę olejną, malował najczęściej sceny rodzajowe i batalistyczne w realistycznej manierze, najczęściej przedstawiając sylwetki koni w swoich kompozycjach.

Wymiary: 24,5 x 34 cm, z ramą: 30,5 x 40 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w złotą, profilowaną ramę zdobioną ornamentem roślinnym. U dołu ramy mosiężna tabliczka z grawerowanym imieniem i nazwiskiem artysty.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT