Zaloguj

'SPINARIO' rzeźba z brązu XIX w. KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-10-23
Numer aukcji:7610622201
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1247.15 zł

"Spinario"

rzeźba z brązu - XIX w.

Pełnoplastyczna rzeźba wykonana w całości z brązu ustawiona na kamiennej podstawie przedstawiająca chłopca wyciągającego cierń ze stopy. Rzeźba przedstawia siedzącego na skale chłopca, który z opartej na prawym kolanie lewej stopy usiłuje wyciągnąć kolący go cierń. Według jednej z legend chłopiec ten nazywał się Gnejusz Mariusz. Gdy powierzono mu dostarczenie wiadomości dla senatu wykonał swoje zadanie z takim poświęceniem, że cierń, który wbił mu się w nogę podczas podróży, wyciągnął dopiero po dotarciu na miejsce.

Ta gabinetowa rzeźba jest miniaturą tzw. Spinario - brązowej rzeźby pochodzącej z I wieku przed naszą erą. Pierwowzór, mierzący 73 centymetry, znajduje się w zbiorach Muzeów Kapitolińskich. Wizerunek ten był inspiracją dla wielu artystów, a sama rzeźba była chętnie kopiowana

Technika: brąz patynowany na granitowej podstawie. Czas powstania: koniec XIX wieku.

Wymiary: wysokość: 30 cm, średnica podstawy: 20 cm. Stan zachowania: bardzo dobry.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT