Zaloguj

Borys MICHALIK (ur. 1969) 'Podróż' KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-10-25
Numer aukcji:7617568096
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 999 zł

Borys Michalik (ur. 1969)

"Podróż w przestworza"

REALIZM MAGICZNY

pastel na papierze, 43 x 63 cm

Autentyczny obraz, autorstwa częstochowskiego malarza Borysa Michalika, przedstawiający fantastyczną scenę w wiejskim pejzażu. W centralnym punkcie kompozycji ukazany jest niebieski wagon tramwaju starego typu. Wagon unosi się nad ziemią i wydaje się swobodnie sunąć powoli poprzez kłębiaste chmury na niebie. Tło dla fantastycznego pojazdu stanowi równinny, wiejski pejzaż z polami i kilkoma drzewami widocznymi na horyzoncie. Niebo jest szare, przez chmury przebijają się jasne promienie słońca.

Realizm magiczny - tendencja estetyczna, ukształtowana początkowo w Niemczech w latach 20. XX wieku w sztukach plastycznych, wtórnie zaadaptowany na grunt literacki. Głównym czynnikiem wyróżniającym nurt było odwoływanie się do wyobraźni, operowaniu tym, co dziwne, niezwykłe, zaskakujące, nawiązywaniu do legend i mitów oraz lokalnych tradycji.

Technika: pastel na papierze. Praca sygnowana ołówkiem w lewym, dolnym rogu: "B. MICHALIK" (sygnatura oryginalna, autorska).

Borys Michalik (ur. 1969) urodzony w Częstochowie, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie z 1989 roku. Związany z Grupą "PŁAWNA 9". Codzienne obcowanie małego chłopca wśród wybitnych polskich malarzy takich jak Marian Michalik, Duda Gracz czy Sabina Lonty wywarło tak olbrzymi wpływ na Borysie że nie wyobrażał sobie innego zajęcia niż poddanie się pasji tworzenia. Po okresie nieobecności znów mieszka i tworzy w Częstochowie. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Stale obecny jest w Częstochowskiej Desie, a ostatnio uświetnił swoimi pracami indywidualną wystawę w galerii Off Art., Hotelu Marriott w Warszawie czy Galerii SK, prezentował swoje prace na prestiżowej wystawie Magical Dreams II i wielu innych. W 2013 roku doceniony został przez Europejski Festiwal Pasteli- Małopolska VI Międzynarodowe Biennale Pasteli- Nowy Sącz 2013, w tym samym roku prace Artysty zostały zakupione do zbiorów muzealnych.

Wymiary: 43 x 63 cm, z ramą: 66 x 86 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w profilowaną, srebrną, przecieraną ramę z jasno-brązowym passe partout.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT