Zaloguj

St. GIBIŃSKI (1882-1971) 'Polowanie' KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-10-22
Numer aukcji:7623254841
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 99 zł

Stanisław Gibiński (1882 - 1971)

"Na polowanie"

Autentyczna akwarela autorstwa znanego, krakowskiego malarza - Stanisława Gibińskiego, przedstawiająca scenę z polowania. W poziomej kompozycji artysta ukazał zimowy widok wnętrza lasu z myśliwymi na polowaniu. Na pierwszym planie widoczna jest grupa czterech myśliwych ubranych w zimowe, futrzane płaszcze, ciepłe czapki, ze strzelbami w rękach. Myśliwi kroczą przez zaspy śnieżne wypatrując zwierzyny między drzewami. Całość została ukazana w zimowym pejzażu, na polanie otoczonej gęstwiną drzew.

Stanisław Gibiński, który był uczniem Juliana Fałata w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, wielokrotnie wzorował się na swoim mistrzu tworząc akwarelowe sceny rodzajowe i typy ludzkie, czego przykładem jest prezentowana praca.

Technika: akwarela na papierze. Praca sygnowana w lewym, dolnym rogu: "S.Gibiński" (sygnatura oryginalna, autorska). Na odwrocie kolekcjonerski opis ołówkiem.

Stanisław Gibiński (1882 - 1971) malarz związany z Krakowem. Po ukończeniu szkoły średniej w rodzinnym Rzeszowie podjął pracę w Kolejach Państwowych. Po przeprowadzce do Krakowa rozpoczął w roku 1908 studia w Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Juliana Fałata, który wywarł duży wpływ na dalszą twórczość artysty. W czasie I wojny światowej służył w Legionach. Był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Swoje nastrojowe prace wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, a także w Piotrkowie Trybunalskim. Ulubionymi tematami prac malarza utrzymanymi w konwencji realistycznej były pejzaże, zwłaszcza zimowe, wiejskie sceny rodzajowe, polowania, sanny a czasem martwe natury.

Wymiary: 25 x 36 cm, z ramą: 31 x 42 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w złotą ramę w formie półwałka.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT