Zaloguj

St. JAKUBOWSKI (1885-1964) 'Miasto' KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-10-30
Numer aukcji:7625738194
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 310 zł

Stanisław Jakubowski (1885 - 1964)

"Stare miasto"

Autentyczna grafika znanego drzeworytnika - Stanisława Jakubowskiego, przedstawiająca motyw  miejski. W pionowej kompozycji artysta ukazał na pierwszym planie ganek drewnianej chaty z kamiennym podpiwniczeniem. W głębi widoczne jest podwórko obudowane piętrowymi domami o dachach krytych strzechą. Ponad dachami domów góruje wieża kościoła o barokowym hełmie zwieńczona krzyżem.

Stanisław Jakubowski w swojej grafice głównie podejmował tematy architektoniczne, czego przykładem jest prezentowana praca.

Technika: akwaforta na papierze. Praca sygnowana na płycie monogramem w otoku w prawym, górnym rogu: "JS" oraz ołówkiem poniżej kompozycji: "St. Jakubowski" (sygnatura oryginalna, autorska).

Stanisław Jakubowski (1885 - 1964) polski malarz i grafik, pedagog. Absolwent Szkoły Przemysłu Drzewnego w Stanisławowie (1903-1906), a później w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1907-1912), w latach późniejszych docent na tejże uczelni. Autor cyklów malarskich "Prasłowiańskie motywy w architekturze" i "Bogowie Słowian". Był członkiem wielu stowarzyszeń artystycznych, m.in. Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Związku Artystów Plastyków i Towarzystwa Artystów Grafików.

Wymiary: 17,5 x 9,5 cm, z ramą: 41 x 35 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w ramę imitującą naturalne drewno ze złotym ornamentem wewnętrznym.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT