Zaloguj

Zbigniew KURKOWSKI (1936-2005) Zima KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-10-31
Numer aukcji:7625784220
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 530 zł

Zbigniew Kurkowski (1936 - 2005)

"Zima"

Autentyczny obraz krakowskiego malarza - Zbigniewa Kurkowskiego, przedstawiający pejzaż zimowy. W poziomej kompozycji artysta ukazał rozległy widok na pokryte warstwą śniegu pole z pojedynczym drzewem. W głębi, na horyzoncie rysuje się zarys zabudowań wiejskich z niskimi chatami. Niebo nad całością jest bezchmurne, o różowawym zabarwieniu charakterystycznym dla czasu tuż przez zachodem słońca.

Zbigniew Kurkowski najczęściej w swojej twórczości sięgał po temat pejzażu, przedstawiając szerokie, panoramiczne kadry polskiego krajobrazu, czego przykładem jest prezentowana praca.

Technika: akryl, olej na płycie. Praca sygnowana i datowana prawym, dolnym rogu: "Zb.82" (sygnatura oryginalna, autorska). Na odwrocie autorski opis: "Zb. Kurkowski | 1982 [oko]", dwie nalepki wystawowe - z ZPAP w Kielcach i z galerii ZPAP w Krakowie oraz pieczęć i opis zezwalające na wywóz za granicę.

Zbigniew Kurkowski (1936 - 2005) polski malarz, urodzony w Krakowie. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa w pracowni A. Kobzdeja. Uprawiał malarstwo sztalugowe i grafikę. Wziął udział w wielu wystawach, plenerach, konkursach krajowych i międzynarodowych. Miał wystawy indywidualne w Muzeach Narodowych w Krakowie, Lublinie, Kielcach. Uczestniczył w wystawach: Carrara (Włochy), Piesczany (Czechy), Berlin, Moskwa, Warszawa. Był wielokrotnym laureatem nagród kulturalnych i artystycznych za dzieła plastyczne. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach muzealnych, państwowych i prywatnych w kraju i za granicą (Anglia, Kanada, Francja, Australia. Niemcy, Szwecja, USA, Włochy).

Wymiary: 22 x 30 cm, z ramą: 31 x 39 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w głęboką, czarną ramę. U dołu oprawy znajduje się mosiężna tabliczka z nazwiskiem artysty.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT