Zaloguj

W.POPIELARCZYK (1925-1987) 'Postać' KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-11-01
Numer aukcji:7627076668
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 330 zł

Władysław Popielarczyk (1925 - 1987)

"Postać abstrakcyjna"

Autentyczna praca autorstwa znanego, warszawskiego malarza - Władysława Popielarczyka, przedstawiająca postać abstrakcyjną. W pionowej kompozycji artysta ukazał formę na pograniczu abstrakcji i sztuki figuratywnej, namalowaną dynamicznie, szybkimi, grubymi pociągnięciami grafitu.

W swojej twórczości często sięgał po temat ludzkiej postaci, interesował się zarówno zewnętrzem, jak i sprawami duchowymi, czego przykładem jest prezentowana praca.

Technika: ołówek na papierze. Praca sygnowana i datowana w prawym, dolnym rogu: "63 | W. Popielarczyk". (sygnatura oryginalna, autorska).

Władysław Popielarczyk (1925 - 1987) malarz związany z Warszawą. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni, oraz Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie uzyskując dyplom w pracowni malarstwa Edwarda Kokoszko. Od 1965 roku prowadził własną galerię w Warszawie. Zorganizował ponad 40 indywidualnych wystaw, jego prace były także obecne w wystawach zbiorowych. Poza malarstwem zajmował się także happeningiem, poezją i komponowaniem. Zajmował się malarstwem sztalugowym, gwaszem i rysunkiem, często mieszając techniki. Zaprojektował także i wykonał ponad 25 dzieł w obiektach użyteczności publicznej m.in. freski, mozaiki, płaskorzeźby i witraże. Jego prace znajdują się w licznych muzeach w Polsce i za granicą m.in. w Szwecji, Finlandii, USA oraz w kolekcjach prywatnych. Wykreował własny styl malarstwa zaliczany do sztuki transawangardowej odznaczający się przenikaniem form, szlachetnością barw, dynamizmem i ekspresją.

Wymiary: 29 x 19 cm, z ramą: 42 x 32 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w srebrną ramę z białym passe partout.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT