Zaloguj

'Kawaleria na moście' XIX wiek KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-11-15
Numer aukcji:7655734149
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 3050 zł

Artysta Nierozpoznany (początek XIX wieku)

"Przejazd kawalerii przez most"

olej na płótnie, 62 x 75 cm

Autentyczny obraz nierozpoznanego, dziewiętnastowiecznego malarza, przedstawiający scenę przejazdu kawalerii przez most. W kompozycji zbliżonej do kwadratu artysta ukazał w centralnej części dominującą konstrukcję murowanego mostu o półokrągłej arkadzie. Most łączy prawy brzeg z miastem, którego zabudowania widoczne są po lewej stronie. W stronę miasteczka zmierza grupa kawalerzystów na koniach. Pod mostem, przy kaskadowo spływającej rzece widocznych jest kilka postaci na tle ciemnej wody i ściany lasu porastającej wzgórze miasta.

Podobne sceny przejazdu wojsk przez most były chętnie malowane już w XVII wieku - w swoim dorobku analogiczne kompozycje posiadają m.in. Pieter Snayers (1592-1666), Alexandre Gabriel Decamps (1803-1860) i Vincent Adriaenssen (1595-1675).

Technika: olej na płótnie.

Wymiary: 62 x 75 cm, z ramą: 81 x 95 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w w masywną, złotą, profilowaną ramę z ornamentem lambrekinowym przy wewnętrznej krawędzi.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT