Zaloguj

J. NOWAK 'Jazda pod Tatrami' KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-11-19
Numer aukcji:7663225826
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 461 zł

J. Nowak (pocz. XX w.)

"Jazda pod Tatrami"

Autentyczna praca galicyjskiego malarza akwarelisty - J. Nowaka, przedstawiająca jazdę pod Tatrami. Na pierwszym planie ukazane zostały dwa siwe konie ciągnące drewniany wóz drabiniasty, na którym siedzą powożąca góralka i góral z fajką. Tuż za nimi, nieco w głębi widoczny jest drugi wóz z siwym koniem i kasztanowym. Grupy przejeżdżają między zielonymi łąkami, których widok rozciąga się aż po horyzont. W głębi ujęte zostały podhalańskie chaty na tle górskiego pejzażu Tatr.

Sielska scena przypomina, zarówno w realistycznej manierze malarskiej, jak i tematyce, prace Juliusza Kossaka.

Technika: akwarela na podrysowaniu ołówkiem na papierze. Praca sygnowana ołówkiem w lewym, dolnym rogu: "J. Nowak". (sygnatura oryginalna, autorska).

Wymiary: 16 x 29 cm, rama: 25 x 38 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w złotą, zdobioną ornamentem roślinnym ramę.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT