Zaloguj

Henryk DIETRICH (1889-1948) 'Astry' KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-12-16
Numer aukcji:7708074155
Cena wywoławcza:1 zł
Cena sprzedaży: 2125 zł

Henryk Dietrich (1889 - 1948)

"Martwa natura z astrami i jabłkiem"

1933 rok

Autentyczny obraz znanego, krakowskiego malarza – Henryka Dietricha, przedstawiający martwą naturę z astrami i jabłkiem. W pionowej kompozycji artysta ukazał fragment stołu, na którym ustawiony jest szklany, smukły wazon oraz dojrzałe złocisto-czerwone jabłko. W wazonie ułożona została kompozycja z kolorowych astrów. Tło stanowi seledynowa zasłona lub tapeta.

Do ulubionych tematów malarskich Henryka Dietricha należały pejzaże i martwe natury, czego przykładem jest prezentowana praca. Artysta wykorzystał lubianą przez siebie technikę impastową (gruba warstwa farby), co potęguje wrażenie trójwymiarowości obrazu.

Technika: olej na tekturze. Praca sygnowana i datowana w prawym, dolnym rogu w masie farby: "Henryk Dietrich  | 1933" (sygnatura oryginalna, autorska).

Henryk Dietrich (1889 - 1948) Malarz. Studia artystyczne rozpoczął prawdopodobnie w Warszawie, kontynuował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, pod kierunkiem Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera i Wojciecha Weissa w latach 1918-1921. Studiował też poza granicami kraju, we Włoszech i w Paryżu. Po powrocie do kraju poświęcił się pracy pedagogicznej, pracując przez jakiś czas jako nauczyciel malarstwa i rysunku w Równem. W latach 1930-1936 mieszkał w Krakowie. Był członkiem ZZPAP. Wystawiał głównie w krakowskim TZSP oraz kilkakrotnie na Salonach IPS-u. Zajmował się przede wszystkim malarstwem pejzażowym, malował często widoki miejskie, głównie Krakowa.

Wymiary: 49 x 38,5 cm, z ramą: 56 x 45 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w złotą ramę ozdobioną ornamentem plecionką.

Dostawa przed Świętami Bożego Narodzenia - jeśli opłacą Państwo zakup na następny dzień po zakończeniu aukcji i wybiorą Państwo dostawę za pomocą firmy kurierskiej (korzystamy z usług TNT) - gwarantujemy, że wylicytowany obiekt dotrze do Państwa przed Świętami. W promieniu 150 km od Krakowa istnieje możliwość dostarczenia obiektów indywidualnym, dedykowanym transportem.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT