Zaloguj

Jean LAMBERT-RUCKI (1888-1967) Krzyż KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-12-16
Numer aukcji:7708401246
Cena wywoławcza:1 zł
Cena sprzedaży: 2325 zł

Jean Lambert-Rucki (1888 - 1967)

"Krucyfiks"

Rzeźba autorstwa światowej sławy designera, malarza i rzeźbiarza - Jeana Lamberta-Ruckiego, przedstawiająca Chrystusa na krzyżu. Na drewnianym, prostym krzyżu przymocowana została figura Jezusa odzianego w perizonium. Chrystus ma głowę opuszczoną na lewą stronę, jego ciało jest napięte z bólu.

Jean Lambert-Rucki już wcześniej interesował się tradycjami chrześcijańskimi w sztuce, ale dopiero w latach 30. XX wieku poświęcił się im całkowicie. Tworzył w tym okresie liczne krucyfiksy, figury świętych i medaliony.

Technika: brąz patynowany, drewno. Sygnatura z prawego boku na perizonium Chrystusa: "Lambt Rucki".

Jean Lambert-Rucki (1888 - 1967) światowej sławy designer, malarz i rzeźbiarz polskiego pochodzenia. W 1911 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie studiował m.in. u Józefa Mehoffera. Zainspirowany wystawą prac Gaugina zdecydował się wyjechać do Paryża. W pierwszych latach pobytu we Francji dzielił pracownię z Modiglianim, przyjaźnił się z Mojżeszem Kislingiem i Chaimem Soutinem. W latach 30. był członkiem Związku Artystów Nowoczesnych (UAM) obok m.in. Le Corbusiera. W drugiej połowie lat 30. zrealizował kilkadziesiąt masek i serię rzeźb zainspirowanych wiejskim folklorem (Księżycowa postać, Bociany, Strach na wróble). Zajmował się także sztuką sakralną, wykonał m.in. Drogę krzyżową do kościoła św. Teresy w Boulogne. "Uproszczonym, wysmukłym sylwetkom nie brak melancholii i zadumania polskich świątków ludowych" - Joanna Sitkowska-Bayle.

Wymiary: 30 x 25 cm (wymiar krzyża), 21 x 20 cm (wymiar figury). Stan zachowania: bardzo dobry.

Dostawa przed Świętami Bożego Narodzenia - jeśli opłacą Państwo zakup na następny dzień po zakończeniu aukcji i wybiorą Państwo dostawę za pomocą firmy kurierskiej (korzystamy z usług TNT) - gwarantujemy, że wylicytowany obiekt dotrze do Państwa przed Świętami. W promieniu 150 km od Krakowa istnieje możliwość dostarczenia obiektów indywidualnym, dedykowanym transportem.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT