Zaloguj

R. BREITENWALD (1911-1985) Polowanie KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-12-16
Numer aukcji:7710113019
Cena wywoławcza:1 zł
Cena sprzedaży: 2975 zł

Roman Antoni Breitenwald (1911 - 1985)

"Powrót z polowania"

olej na płótnie, 60 x 80 cm

Autentyczny obraz znanego malarza batalisty - Romana Antoniego Breitenwalda, przedstawiający powrót z polowania. W horyzontalnej kompozycji autor umieścił w centralnej części sanie ciągnięte przez dwa gniade konie. Na saniach siedzi dwóch mężczyzn - jeden z nich powozi, drugi trzyma na kolanach strzelbę. Na tyle sań umieszczona została zdobycz z zimowego polowania - rosły dzik. Przy saniach biegnie czarno-biały pies. Całość umieszczona została w zimowym pejzażu - po horyzont rozciągają się pola i pagórki pokryte grubą warstwą biało-błękitnego śniegu.

Obraz jest przykładem typowego malarstwa Breitenwalda, który z umiłowaniem przedstawiał sceny rodzajowe z udziałem koni.

Technika: olej na płótnie. Praca sygnowana w prawym, dolnym rogu: "RBreitenwald" (sygnatura oryginalna, autorska).

Roman Antoni Breitenwald (1911 - 1985) polski artysta malarz, pedagog, urodzony w Piotrkowie Trybunalskim. Studiował w Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych w Poznaniu u K. Z. Maszkowskiego oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie u W. Jarockiego, T. Axentowicza i J. Mehoffera. W 1936 roku przeniósł się do Warszawy i tam kontynuował studia w Akademii. Po wojnie w 1945 roku osiadł na stałe w Miechowie. Przez wiele lat był nauczycielem rysunku w Liceum Ogólnokształcącym i innych szkołach miechowskich. Należał do grupy Pro Arte. Malował obrazy batalistyczne, pejzaże, polowania, małomiasteczkowe scenki, kuligi. W jego obrazach na pierwszy plan często wysuwał się koń.

Wymiary: 60 x 80 cm, z ramą: 71 x 91 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w profilowaną ramę w kolorze przecieranego brązu.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT