Zaloguj

Juliusz STUDNICKI (1906-1978) 'Okno' KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-12-16
Numer aukcji:7710185494
Cena wywoławcza:1 zł
Cena sprzedaży: 1625 zł

Juliusz Studnicki (1906 - 1978)

"Okno"

Autentyczna praca autorstwa polskiego malarza związanego z Krakowem i Sopotem - Juliusza Studnickiego, przedstawiająca scenę we wnętrzu. W poziomej kompozycji artysta ukazał wnętrze saloniku. Z przodu po lewej stronie widoczny jest fragment nakrytego, okrągłego stołu przy którym siedzi młoda kobieta. Dziewczyna podpiera głowę na dłoni i wpatruje się w dal przez duże, otwarte okno. Na zewnątrz widoczne jest zielone podwórko z drzewami. Wnętrze pokoju stwarza ciepłe i przytulne wrażenie, potęgując intymny nastrój chwili, w którym podejrzana została zamyślona kobieta.

Juliusz Studnicki w swojej twórczości podejmował różne tematy - od tradycyjnego malarstwa przedstawieniowego do abstrakcji - prezentowana praca pokazuje jak sprawnie artysta radził sobie z tematyką rodzajową malowaną najpewniej "na gorąco" jako świadek sceny.

Technika: olej na płótnie. Obraz sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "Studnicki | 1956" (sygnatura oryginalna, autorska). Na odwrocie nalepka tytułem obrazu oraz nazwisko autora i tytuł zapisany na krośnie. Obraz był oferowany na 226 Aukcji Dzieł Sztuki i Antyków Domu Aukcyjnego REMPEX w Warszawie za kwotę 8.900 zł - na naszej aukcji cena wywoławcza 1 zł i brak ceny minimalnej!

Juliusz Studnicki (1906 - 1978) polski malarz, rysownik, pedagog. Uprawiał malarstwo ścienne, sztalugowe i rysunek. Studia artystyczne odbył w latach 1924–1929 w ASP w Krakowie w pracowniach Józefa Mehoffera, Wojciecha Weissa, K. Frycza oraz Felicjana Szczęsnego Kowarskiego, z którym przeniósł się na ASP w Warszawie. W 1937 roku odbył półroczne studia u Józefa Pankiewicza w Paryżu. Współzałożyciel grupy Pryzmat, z którą wystawiał do roku 1937. W czasie wojny był więziony w Oświęcimiu. W 1945 roku osiedlił się na Wybrzeżu, gdzie organizował PWSSP w Gdańsku. W latach 1945–1963 kierował Pracownią Malarstwa na Wydziale Malarstwa. W latach 1949–1950 pełnił funkcję dziekana Wydziału Malarstwa. Był inicjatorem Festiwalu Sztuk Plastycznych w Sopocie, współautorem i wykonawcą polichromii zabytkowych kamienic przy ulicach Długiej i Długi Targ w Gdańsku oraz zespołu staromiejskiego w Warszawie. Od 1963 roku wykładał w ASP w Warszawie.

Wymiary: 53,5 x 73 cm, z ramą: 60,5 x 79,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w profilowaną ramę w kolorze ciemnobrązowym ze złotą wewnętrzną krawędzią.

Dostawa przed Świętami Bożego Narodzenia - jeśli opłacą Państwo zakup na następny dzień po zakończeniu aukcji i wybiorą Państwo dostawę za pomocą firmy kurierskiej (korzystamy z usług TNT) - gwarantujemy, że wylicytowany obiekt dotrze do Państwa przed Świętami. W promieniu 150 km od Krakowa istnieje możliwość dostarczenia obiektów indywidualnym, dedykowanym transportem.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT