Zaloguj

PORTRET SZLACHECKI z herbem KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-12-16
Numer aukcji:7710264839
Cena wywoławcza:6000 zł
Cena sprzedaży: 6000 zł

Artysta Nieznany (XIX wiek)

"Portret szlachcica z herbem"

Autentyczna praca autorstwa nieznanego, dziewiętnastowiecznego malarza, przedstawiająca portret szlachcica. W kompozycji zbliżonej do kwadratu artysta ukazał portret mężczyzny w średnim wieku. Szlachcic ma siwe, kręcone włosy, wąsy i zarost, ubrany jest w żółty kubrak z czarnymi rękawami. Pod ramieniem przytrzymuje czarny kapelusz, za pasek włożony ma sztylet, po drugiej stronie przy boku widoczna jest rękojeść szabli, w dłoni trzyma zwój podpisany "Testament". Całość ujęta jest we wnętrzu - po prawej stronie widoczna jest podwinięta, czerwona kotara, po lewej okno, przez które widoczny jest pejzaż z zabudowaniami.

Nad lewym ramieniem szlachcica widnieje herb szlachecki - na błękitnej tarczy stoi biały baran, herb zwieńczony jest klejnotem z baranem, u dołu napis: "P.S.N. | 1489". Herb ten przypomina polski herb Junosza, umieszczony jest jednak na niebieskim tle.

Technika: olej na płótnie dublowanym.

Wymiary: 86 x 80 cm, z ramą: 103 x 96,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w szeroką ramę w formie półwałka z motywem perełkowania w kolorze złotym przecieranym na czerwono.

Dostawa przed Świętami Bożego Narodzenia - jeśli opłacą Państwo zakup na następny dzień po zakończeniu aukcji i wybiorą Państwo dostawę za pomocą firmy kurierskiej (korzystamy z usług TNT) - gwarantujemy, że wylicytowany obiekt dotrze do Państwa przed Świętami. W promieniu 150 km od Krakowa istnieje możliwość dostarczenia obiektów indywidualnym, dedykowanym transportem.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT