Zaloguj

Teodor GROTT (1884 - 1972) 'Róże' KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-12-16
Numer aukcji:7710331317
Cena wywoławcza:1 zł
Cena sprzedaży: 3140 zł

Teodor Grott (1884 - 1972)

"Bukiet białych róż w wazonie"

60 x 80 cm

Autentyczna praca autorstwa krakowskiego malarza, ulubionego ucznia Leona Wyczółkowskiego - Teodora Grotta, przedstawiająca bukiet białych róż w wazonie. W poziomej kompozycji artysta ukazał widok na fragment lakierowanego blatu stołu lub komody, na którym ustawione zostały elementy martwej natury. Na środku widoczna jest mała miseczka w kolorze ceglastym oraz wazon na wysklepionej stopie, w którym swobodnie układa się bukiet dojrzałych, rozwiniętych róż. Całość ukazana została na tle żółtej zasłony z zieloną draperią po prawej stronie.

Teodor Grott specjalizował się w technice akwarelowej, w której z niezwykłą lekkością oddawał głównie pejzaże i martwe natury, czego przykładem jest prezentowana praca.

Technika: akwarela na papierze. Praca sygnowana w prawym, dolnym rogu: "T. Grott" (sygnatura oryginalna, autorska).

Teodor Grott (1884 - 1972) krakowski malarz i grafik. W latach 1903-1909 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych początkowo pod kierunkiem Floriana Cynka, później u Leona Wyczółkowskiego. W czasie studiów kilkakrotnie otrzymał medale za prace szkolne. Następnie kształcił się jeszcze w Paryżu, skąd wyjeżdżał do Brukseli i Londynu, podróżował także do Włoch. Stale mieszkał w Krakowie, gdzie, począwszy od 1910 roku, wiele wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. Z czasem został członkiem honorowym Towarzystwa, a od 1949 kierownikiem biura i organizatorem wystaw. Od 1912 roku należał także do Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka. Malował pejzaże (m.in. tatrzańskie, z Ukrainy, Włoch, Francji), starą architekturę, kwiaty i martwe natury, portrety, akty. Najchętniej posługiwał się doskonale opanowaną techniką akwareli, ale malował także olejno. Zajmował się rzemiosłem artystycznym - wraz z żoną założył i prowadził w Krakowie wytwórnię kilimów.

Wymiary: 60 x 80 cm, z ramą: 78,5 x 98,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w oryginalną, złotą, krakowską ramę z bogato zdobionymi narożnikami.

Dostawa przed Świętami Bożego Narodzenia - jeśli opłacą Państwo zakup na następny dzień po zakończeniu aukcji i wybiorą Państwo dostawę za pomocą firmy kurierskiej (korzystamy z usług TNT) - gwarantujemy, że wylicytowany obiekt dotrze do Państwa przed Świętami. W promieniu 150 km od Krakowa istnieje możliwość dostarczenia obiektów indywidualnym, dedykowanym transportem.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT