Zaloguj

Zbylut GRZYWACZ (1939-2004)Kazimierz KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-12-16
Numer aukcji:7710379732
Cena wywoławcza:1 zł
Cena sprzedaży: 3200 zł

Zbylut Grzywacz (1939 - 2004)

"Krakowski Kazimierz"

73 x 74 cm

Autentyczna praca autorstwa krakowskiego malarza współczesnego Zbyluta Grzywacza, przedstawiająca krakowski Kazimierz. W kompozycji zbliżonej do kwadratu artysta ukazał malowniczy zaułek miejski w świetle wschodzącego słońca. Minimalistyczna praca ukazuje jedno z krakowskich podwórek, w którego narożu wyróżniają się niewielkie zadaszenia i mur dzielący podwórze. Zarys budynków jest ciemny - kontrastuje z różowym niebem w oddali i widoczną zieloną koroną drzewa w prześwicie murów.

Prezentowana praca przedstawia fragment podwórka znajdującego na krakowskim Kazimierzu przy ulicy Krakowskiej 21, gdzie mieszkał i tworzył sam artysta.

Technika: olej na płótnie. Obraz sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "Zbylut 67" (sygnatura oryginalna, autorska). Na odwrocie autorska nalepka z opisem i sygnaturą artysty oraz autorskim tytułem: "Mury i drzewo".

Zbylut Grzywacz (1939 - 2004) polski malarz, grafik, rzeźbiarz, pedagog, publicysta i kolekcjoner. Studiował w latach 1957-1963 na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni Emila Krchy, dyplom uzyskał w 1963 roku. W 1972 roku rozpoczął pracę pedagogiczną w swojej macierzystej uczelni. Tytuł profesora zwyczajnego uzyskał w 1992 roku. W 1966 roku wraz z Maciejem Bieniaszem, Jackiem Waltosiem, Leszkiem Sobockim założyli Grupę Wprost. Swe dzieła wystawił na ponad czterdziestu wystawach indywidualnych. Uczestniczył w kilkudziesięciu zbiorowych wystawach krajowych i zagranicznych. Jego obrazy, a także rzeźby, rysunki i grafiki znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu, a także w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.

Wymiary: 73 x 74 cm, z ramą: 78 x 79 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w nowoczesną ramę "pudełkową" w kolorze czarnym.

Dostawa przed Świętami Bożego Narodzenia - jeśli opłacą Państwo zakup na następny dzień po zakończeniu aukcji i wybiorą Państwo dostawę za pomocą firmy kurierskiej (korzystamy z usług TNT) - gwarantujemy, że wylicytowany obiekt dotrze do Państwa przed Świętami. W promieniu 150 km od Krakowa istnieje możliwość dostarczenia obiektów indywidualnym, dedykowanym transportem.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT