Zaloguj

POLSKI SZLACHCIC, olej na blasze KoneserKrakow


Data sprzedaży:2018-12-16
Numer aukcji:7710428673
Cena wywoławcza:1 zł
Cena sprzedaży: 3132 zł

Artysta Nieznany (XIX wiek)

"Portret polskiego szlachcica"

Autentyczna praca autorstwa nieznanego, dziewiętnastowiecznego malarza, przedstawiająca portret polskiego szlachcica. W pionowej kompozycji artysta ukazał postać mężczyzny w średnim wieku ukazanego w pełnej postaci. Szlachcic ubrany jest w niebieski kontusz ze złotymi elementami, płaszcz zielony z podbiciem z gronostajowego futra, brązowe buty, na głowie ma wysoką czapkę. Szlachcic w dłoni trzyma szablę, a drugą ręką wskazuje na znajdujące się w oddali miasto. Mężczyzna został ujęty w pejzażu stojący w ruinach murów na wzgórzu - w głębi rozciąga się rozległy widok ze wspomnianym wcześniej miastem.

Portret sarmacki - gatunek malarstwa portretowego typowy dla polskiej sztuki barokowej, przedstawiający szlachtę i magnatów. Portrety takie charakteryzowały się linearyzmem, akcentowaniem zdobnictwa ubiorów i akcesoriów oraz niezwykłym realizmem - brakiem idealizacji modela.

Technika: olej na blasze.

Wymiary: 48 x 34 cm, z ramą: 54,5 x 42,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry (praca po konserwacji). Praca oprawiona w profilowaną, złotą ramę.

Dostawa przed Świętami Bożego Narodzenia - jeśli opłacą Państwo zakup na następny dzień po zakończeniu aukcji i wybiorą Państwo dostawę za pomocą firmy kurierskiej (korzystamy z usług TNT) - gwarantujemy, że wylicytowany obiekt dotrze do Państwa przed Świętami. W promieniu 150 km od Krakowa istnieje możliwość dostarczenia obiektów indywidualnym, dedykowanym transportem.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT