Zaloguj

'Perłowy kolczyk' XIX wiek, KoneserKrakow


Data sprzedaży:2019-01-08
Numer aukcji:7748843267
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1802 zł

Artysta Nieznany (XIX w.)

"Kobieta z perłowym kolczykiem"

Autentyczny obraz nierozpoznanego artysty dziewiętnastowiecznego, przedstawiający portret kobiety z perłowym kolczykiem. W pionowej kompozycji artysta ukazał postać młodej kobiety ujętą w popiersiu, z głową lekko odwróconą w lewą stronę. Dziewczyna ubrana jest w biało-koralową szatę, która układa się w miękkie, duże fałdy na jaj ramionach. Modelka ma ciemne włosy, ułożone w pukle i splecione na długości. Kobieta ręce składa jak do modlitwy, jej przenikliwe, ciemne oczy utkwione są gdzieś w górze, usta lekko rozchylone. Ucho portretowanej zdobi tytułowy perłowy kolczyk w kształcie łezki. Całość nasycona jest ciepłymi, przygaszonymi barwami - ugrami i czerwieniami.

Technika: olej na płótnie. Praca niesygnowana.

Wymiary: 74 x 50 cm, rama: 85 x 62 cm. Stan zachowania: dobry (powierzchnia pokryta tzw. krakelurami - naturalnymi spękaniami warstwy malarskiej, kilka drobnych ubytków farby w tle). Obraz oprawiony w czarną, profilowaną ramę.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT