Zaloguj

'MILO - pies ratownik' XIX wiek, obraz olejny


Data sprzedaży:2019-01-20
Numer aukcji:7769176510
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1009 zł

Artysta Nieznany (XIX w.)

"Milo - pies ratownik"

Autentyczny obraz nierozpoznanego malarza, przedstawiający Milo - psa ratownika. Artysta w poziomej kompozycji ukazał scenę dziejącą się nad brzegiem wody. W centralnej części pracy ukazana jest dynamiczna scena z psem chwytającym zębami koszulkę małego dziecka odpływającego z nurtem wody. Przestraszone dziecko wyciąga ręce ku górze płacząc, lecz pies trzyma je mocno, zapierając się łapami o trawę przy brzegu. W oddali po prawej stronie biegnie na ratunek matka dziecka. Całość ujęta jest w zielonym, letnim pejzażu.

Przedstawiona scena odnosi się do autentycznej historii psa Milo, który mieszkał ze swoją rodziną na wyspie Egg Rock, gdzie ojciec rodziny był jedynym latarnikiem. Pies szybko zaaklimatyzował się do specyficznych warunków wyspy, świetnie pływał, pomagał w połowie ryb, a także uratował kilkoro tonących w pobliżu wyspy dzieci.

Technika: olej na płótnie. Praca niesygnowana - wedle dopisku na blejtramie autorstwo pracy przypisywane jest Michałowi Stachowiczowi (1768-1825) - krakowskiemu malarzowi epoki romantyzmu.

Wymiary: 29 x 37,5 cm, z ramą: 39 x 47 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w złotą, profilowaną ramę.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT