Zaloguj

Krystyna HABURA (1928-1994) 'Violinek'


Data sprzedaży:2019-01-21
Numer aukcji:7769205573
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 419 zł

Krystyna Habura-Dymek (1928 -1994)

"Violinek"

Autentyczna praca polskiej malarki i rzeźbiarki - Krystyny Habury-Dymek, przedstawiająca portret męski. W pionowej kompozycji artystka ukazała portret tytułowego Violinka ujętego w popiersiu, en face. Mężczyzna ma smukłą, pociągłą twarz, oczy osadzone blisko siebie, wydatne usta. Czarne włosy i brwi mocno odznaczają się na twarzy modela. Po prawej stronie widoczny jest atrybut mężczyzny - skrzypce, u dołu widnieje podpis: "VIOLINEK".

Prezentowana praca charakteryzuje się typowym dla artystki stylem - w nowoczesnej kompozycji Krystyna Habura łączy sztukę abstrakcyjną z figuratywną.

Technika: olej na płótnie. Praca opisana autorsko u dołu: "VIOLINEK". Na odwrocie na płótnie zapisane oznaczenie: "Nr 52".

Krystyna Habura-Dymek (1928 -1994) polska malarka i rzeźbiarka urodzona w Warszawie. W 1962 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Uczestniczyła w wielu wystawach w kraju i za granicą m.in. w Krakowie, Warszawie, Wiedniu, Mediolanie, Londynie, Chicago, Toronto. Otrzymała pierwszą nagrodę na Wystawie Międzynarodowej w Nowym Jorku w 1972 roku. Jej malarstwo charakteryzuje niezwykła ekspresja, żywa kolorystyka i łączenie abstrakcji ze sztuką figuratywną. Największe zainteresowanie wykazywała tematyką portretową malując wizerunki znanych postaci m.in. Tadeusza Kantora i Czesława Niemena. Z powodu zawału, który przeszła w 1990 roku, doznała niedowładu kończyn i "kreatywnej afazji", które znacznie utrudniły jej twórczość w ostatnich latach życia.

Wymiary: 42,5 x 30,5 cm, z ramą: 43,5 x 31,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w biały, prosty, drewniany ramiak.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT