Zaloguj

E. ANTON (XIX w.) 'Portret damy', miniatura


Data sprzedaży:2019-01-21
Numer aukcji:7769655156
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 823 zł

E. Anton (XIX w.)

"Portret damy"

miniatura na blasze

Autentyczna miniatura autorstwa czeskiego malarza i fotografa - E. Antona, przedstawiający portret damy. Artysta w kompozycji zbliżonej do kwadratu ukazał portret kobiety ujętej w półpostaci, w 3/4. Modelka ubrana jest w elegancką i bogatą czarną suknię odsłaniającą dekolt, z szerokimi, marszczonymi rękawami. Dama Na szyi ma podwójny sznur pereł, suknię zdobi owalna broszka, na ręce ma złotą bransoletę, a jej szczupłe palce zdobi złoty pierścień. Kobieta na czarnych włosach z loczkami z przodu założony ma biały czepiec z koronkowymi wstęgami opadającymi jej na ramiona. Całość, na wzór renesansowych portretów została ujęta na tle kotary po prawej stronie i rozległego, malowniczego pejzażu z rzeką widocznego przez okno po lewej stronie.

E. Anton w Karlsbadzie prowadził atelier fotograficzne - upamiętniał na swoich zdjęciach głównie widoki miasta i jego zakątków, ale także portrety grupowe w plenerze lub we wnętrzach. Był także sprawnym miniaturzystą, czego przykładem jest prezentowana praca.

Technika: olej na blasze. Praca sygnowana na odwrocie: "pinx | E. ANTON | in | Carlsbad | [nieczytelna data]".

Wymiary: 12,5 x 11 cm, z ramą: 27,5 x 22 cm. Stan zachowania: bardzo dobry. Praca oprawiona w złotą, profilowaną ramę z welurowym, zielonym podkładem, na którym umieszczona jest miniatura.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT