Zaloguj

'Święty HIERONIM' obraz olejny, XIX wiek


Data sprzedaży:2019-01-22
Numer aukcji:7773882896
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 2515 zł

Artysta Nierozpoznany (XIX wiek)

"Święty Hieronim"

102 x 82 cm

Autentyczny obraz nierozpoznanego, malarza dziewiętnastowiecznego przedstawiający świętego Hieronima. W pionowej kompozycji artysta ukazał świętego odzianego w długa, białą szatę, ujętego nieco od tyłu, w pozycji klęczącej. Hieronim opiera łokieć na stole, na którym rozłożone są pisma i leży ludzka czaszka. Święty podpiera głowę na ręce w rozmodleniu i zadumie.

Hieronim ze Strydonu - święty Kościoła katolickiego, doktor Kościoła, apologeta chrześcijaństwa. Jego największym dokonaniem jest tłumaczenie tekstu Pisma Świętego z języków oryginalnych, greckiego i hebrajskiego, na łacinę. Przekład ten, znany jako Wulgata, wciąż należy do znaczących tekstów biblijnych Kościoła rzymskokatolickiego i jest jego oficjalnym tłumaczeniem. Najczęściej spotykanymi atrybutami świętego są krzyż, czaszka i księga (Pismo Święte).

Technika: olej na płótnie. Czas powstania: początek XIX wieku.

Wymiary: 102 x 82 cm. Stan zachowania: dobry (naturalne dla wieku spękania i drobne ubytki warstwy malarskiej). Praca nieoprawiona.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji.

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT