Zaloguj

'MADONNA TRONUJĄCA', Śląsk - NEOGOTYK, wys. 86 cm!


Data sprzedaży:2019-01-24
Numer aukcji:7779017006
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1925 zł

"Madonna tronująca"

ŚLĄSK

wysokość 86 cm

Autentyczna, pokaźnych rozmiarów rzeźba drewniana, przedstawiająca Madonnę tronującą. Matka Boża ukazana jest siedząca na tronie, na kolanie przytrzymuje małego Jezusa. Madonna ma na sobie suknię, długi płaszcz, na głowie koronę. W dłoni trzyma jabłko, które wyciąga w stronę Chrystusa. Dzieciątko jedną dłonią ściska połę płaszcza matki, twarz ma odwróconą w kierunku Maryi.

Prezentowana "Madonna tronująca" jest wykonana w typie rzeźb gotyckich (por. "Madonna tronująca" z Poręby z około 1360 roku). Wykonanie i jakość warsztatu wskazywałyby raczej na neogotyckie powtórzenie (XIX-wieczne).

Czas i miejsce powstania: Śląsk - pierwsza połowa XIX wieku. Technika: drewno dębowe.

Wymiary: 86 x 32,5 x 29,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry (naturalne pęknięcia drewna, drobne ukruszenia).

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT