Zaloguj

PACYKÓW 'Leżący owczarek collie', porcelana


Data sprzedaży:2019-01-29
Numer aukcji:7785565088
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 1376.5 zł

"Leżący owczarek collie"

PACYKÓW

1921 - 1928

Pełnoplastyczna rzeźba pochodząca ze słynnej, przedwojennej Fabryki Fajansu w Pacykowie, przedstawiająca leżącego owczarka collie. Dorosły pies leży z wyciągniętymi przed siebie przednimi łapami i podkurczonymi tylnymi. Collie ma jasne umaszczenie, grzbiet rudawo-brązowy.

W okresie międzywojennym w Fabryce Fajansu w Pacykowie obok podobizn ludzkich coraz popularniejsze stawały się postaci zwierząt. Ulubionym tematem rzeźbiarzy z Pacykowa były zdecydowanie psy różnych maści i ras, a powtarzano je w wielu rozmiarach i kolorach. Rzeźby miały z reguły realistyczny charakter, a drobiazgowe podkreślanie detali barwą potęgowało jeszcze to wrażenie. Pełnoplastyczne przedstawienia zwierząt cechował doskonały modelunek i nałożony z wyczuciem kolor (za: Magdalena Silwanowicz, "Ceramika z Pacykowa w zbiorach Muzeum Narodowego w Kielcach").

Technika: fajans szkliwiony, ręcznie malowany. Na spodzie znak wytwórni wycisk w masie: "P" w trójkącie z oznaczeniami modelu: "564 | 810 | 5" oraz napis: "Made in Poland".

Wymiary: 12,5 x 26 x 11 cm. Stan zachowania: dobry (klejone lewe ucho psa ).

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT