Zaloguj

Pamiątkowy album JAN PAWEŁ II w Meksyku, 1979 rok


Data sprzedaży:2019-01-30
Numer aukcji:7785584073
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 224.72 zł

Pamiątkowy album - 21 unikatowych fotografii

Jan Paweł II w Meksyku i na Dominikanie

PIERWSZA PODRÓŻ APOSTOLSKA - 1979 rok

Unikatowy album z wizyty papieża Jana Pawła II na Dominikanie i Meksyku w 1979 roku. Album zawiera maszynopis z dokładnym opisem pielgrzymki papieża Polaka do Ameryki Południowej oraz szczegółową relację fotograficzną od momentu wylądowania na lotnisku w Santo Domingo na Dominikanie, przez spotkania z wiernymi, przejazdy Papa Mobile przez Meksyk, msze święte. Na tę wyjątkową relację składa się 21 kolorowych fotografii oraz dodatkowo dołączone pocztówki - pamiątki z wizyty Jana Pawła II w Polsce w 1979 roku i 3 karty pocztowe z wizerunkiem papieża. Na szczególną uwagę zasługują unikatowe, niepublikowane ujęcia wykonywane z najbliższego sąsiedztwa Ojca Świętego - takie jak kadry z wnętrza Papa Mobile czy ołtarzy z których odprawiane były msze.

Była to pierwsza podróż apostolska (poza terytorium Watykanu i Włoch) odbyta przez Jana Pawła II w dniach 25 stycznia - 1 lutego 1979 roku. Celem były odwiedziny Dominikany i Meksyku oraz inauguracja w Puebla (Meksyk) obrad III Konferencji Ogólnej Episkopatów Ameryki Łacińskiej. Dominikana była pierwszym krajem, do którego przybył Jan Paweł II w trakcie swej pierwszej zagranicznej podróży apostolskiej, nazwanej przez Papieża pielgrzymką wiary. Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem w trakcie tej podróży apostolskiej była inauguracja obrad III Konferencji Ogólnej Episkopatów Ameryki Łacińskiej na temat: Ewangelizacja Ameryki Łacińskiej dzisiaj i w przyszłości. Przemówienie Ojca Świętego wytyczyło program dla całego Kościoła Ameryki Łacińskiej. Papież w swych wystąpieniach podkreślał godność pracy i prawo robotników do godziwych warunków życia. W Guadalajarze mówił do robotników: Ten, kto pracuje ma prawa, których winien bronić legalnie, ale ma też obowiązki, które powinien szlachetnie wypełniać. Jako chrześcijanie jesteście powołani do tego, żeby działać na rzecz sprawiedliwości i prawdziwej wolności, równocześnie szerząc miłość bliźniego w społeczeństwie.

Wymiary: wymiary albumu: 21,5 x 14,5 x 3 cm, wymiary fotografii: 13 x 18 cm cm. Stan zachowania: bardzo dobry.

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT