Zaloguj

RELIKWIARZ złocony, XIX wiek


Data sprzedaży:2019-01-30
Numer aukcji:7785721255
Cena wywoławcza:99 zł
Cena sprzedaży: 887 zł

Relikwiarz

XIX wiek

Dziewiętnastowieczny relikwiarz wykonany ze złoconego mosiądzu. Relikwiarz na kolistej, wysklepionej stopie zdobionej opaską precyzyjnego ornamentu w formie plecionki. Nodus gruszkowaty, na nim znajduje się część mieszcząca relikwie w formie monstrancji. W centralnej części, za szybką w kształcie krzyża umieszczona jest relikwia nieznanego świętego (fragment tkaniny). Wokoło relikwii znajduje się złocona aplikacja z ornamentami roślinnymi, rocaille'ami, wazą oraz puttem. Naokoło rozkładają się koncentrycznie dwa rzędy promieni. U dołu, powyżej nodusa znajduje się aplikacja z dwoma uskrzydlonymi główkami aniołów. Rewers relikwiarza gładki. Stopa zamykana od spodu na klapkę z haczykiem (zabezpieczenie przed dostępem do relikwii).

Wymiary: wysokość: 32 cm, średnica stopy: 12 cm, szerokość: 15,5 cm. Stan zachowania: bardzo dobry - (przetarcia złocenia na stopie i nodusie, lekko zagięte promienie monstrancji po bokach).

Gwarantujemy autentyczność, wiek oraz stan zachowania wystawianych przedmiotów. Do zakupu (bezpłatnie) dołączamy pisemny certyfikat potwierdzający autentyczność obiektu oraz wszelkie informacje zawarte w opisie.

Istnieje możliwość dołączenia dodatkowej, zewnętrznej ekspertyzy - rzeczoznawcy, biegłego w zakresie wyceny dzieł sztuki (usługa dodatkowo płatna, dostępna na innej naszej aukcji).

Gorąco zachęcamy do odwiedzin i odbioru wylicytowanych obiektów w naszej siedzibie przy Rynku Głównym 7 w Krakowie (pełne dane kontaktowe w zakładce "O sprzedającym" znajdującej się u dołu aukcji).

 
 

Allegromat - Archiwizator Aukcji Allegro made with ❤ in Poland © 2009-2019 BESTBIT